Genel Bilgiler

Biyografi

1976 yılında İstanbul’da doğan Öncer, Özel Çavuşoğlu Koleji’nin ardından Lisans eğitimini 1998 yılında Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nde tamamlamıştır. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İşletmecilik Bilim Dalında ilk Yüksek Lisans eğitimini almış ve 1999 yılında Araştırma Görevlisi olarak akademik kariyerine adım atmıştır. 2004 yılında Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı Doktora programından mezun olan Öncer, 2006 yılında ise Yönetim ve Organizasyon alanında ikinci Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. 2014 yılında Yönetim ve Strateji alanında Doçentlik eser ve sözlü sınavlarını başarıyla tamamlayarak Doçent unvanını almaya hak kazanmıştır.

1999-2001 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde araştırma görevlisi, 2001 ile 2014 yılları arasında da Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü, Yönetim ve Organizasyon anabilim dalında sırasıyla araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi doktor unvanları ile görev yapmıştır. 2014 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Bölümü, İnsan Kaynakları Yönetimi Anabilim Dalı kurucu üyelerinden biridir ve 2015-2016 ile 2018-2019 yılları arasında Anabilim Dalı Başkanlığı yapmıştır.

2000-2002 yılları arasında Avrupa Üniversiteler Birliği Kurumsal Değerlendirme Programı kapsamında Marmara Üniversitesi Öz Değerlendirme Raporunun oluşturulmasında kurul üyesi olarak görev yapmış ve toplantılarda raportör olarak yer almıştır. Marmara Üniversitesi 2017-2021 Stratejik Plan geliştirme sürecinde Rektörlük Stratejik Plan Komisyonu Üst Kurul Üyesi olarak görev yapmış, akademik ve idari birimlerin stratejik planlama konusunda eğitilmesine yönelik olarak Değer Zinciri Analizi eğitimlerini vermiş, stratejik planın oluşturulması çerçevesinde çalıştayların organizasyonlarında yer almış ve moderatörlük yapmıştır. Ek olarak, stratejik planın geliştirilmesine yönelik olarak Bapko destekli "Marmara Üniversitesi Değer Zinciri Dinamiklerinin Yeniden Modellenmesi ve Analizi" başlıklı projede yürütücü olarak görev yapmıştır.

Lisans ve yüksek lisans seviyelerinde İnsan Kaynakları Yönetimi, Stratejik Yönetim, İşe Alım ve Mülakat Teknikleri, Eğitim ve Geliştirme, İşletme ve Toplum, Bilimsel Araştırma Yöntemleri, İşletme Yönetimi gibi derslere girmekte olan Öncer, liderlik, yönetici geliştirme, yönetim ve organizasyon, strateji geliştirme alanlarında akademik ve kurumsal eğitimler vermektedir. Ulusal ve uluslararası dergilerde hakemlik görevlerinin yanı sıra, 2015-2017 yılları arasında International Conference on Sustainable Development konferansında Bilim Kurulu üyeliği, 2016 International Sustainability Congress kapsamında Organizasyon Komitesi üyeliği, 13. Ulusal Yönetim ve Organizasyon Kongresi’nde Kongre Sekreterliği görevlerinde bulunmuştur. Çalışma alanlarına yönelik ulusal ve uluslararası kitaplar, kitaplarda bölümler, kongrelerde sunulmuş ve yayımlanmış bildiriler, projeler ve makaleleri bulunmaktadır.

 

 

 

 

Kurum Bilgileri

Birim
İşletme Fakültesi
Bölüm
İşletme Bölümü
Ana Bilim Dalı
İnsan Kaynakları Yönetimi Anabilim Dalı

İletişim

E-posta
oncer@marmara.edu.tr
Web Sayfası
https://avesis.marmara.edu.tr/oncer
İş Telefonu
+90 216 550 6939
Fax Telefonu
+90 216 405 2921
Posta Adresi
Eğitim Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd. MÜ Göztepe Kampüsü, Göztepe/Kadıköy/İstanbul