Genel Bilgiler

Biyografi

1979 yılında İstanbul’da doğan Türker, 2000 yılında Kocaeli Üniversitesi, Mühendislik Fakültesinde, Makine Mühendisliği programında lisans öğrenimini tamamlamıştır. Türker, 2001 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yönetim ve Organizasyon alanında birinci Yüksek Lisans, 2004 yılında Marmara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Pedagojik Formasyon, 2006 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uluslararası Kalite Yönetimi alanında ikinci Yüksek Lisans, 2009 yılında da Yönetim ve Organizasyon alanında Doktora eğitimlerini tamamlamıştır. 2012 yılında Yardımcı Doçentliğe atanan Türker, 2017 yılında Yönetim ve Strateji alanında Doçentlik eser ve sözlü sınavlarını başarıyla tamamlayarak Doçent unvanını almaya hak kazanmıştır.

Türker, 2001 ile 2003 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde araştırma görevlisi, 2003 ile 2012 yılları arasında da Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü, Yönetim ve Organizasyon anabilim dalında sırasıyla öğretim görevlisi ve öğretim görevlisi doktor unvanları ile görev yapmıştır. 2012 ile 2014 yılları arasında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Bölümü, Yönetim ve Organizasyon anabilim dalında Yardımcı Doçent olarak görev yapan Türker, 2012 yılında İşletme Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevine atanmış, 2014 yılında da Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Bölümü, İnsan Kaynakları Yönetimi Anabilim Dalı kurucu üyelerinden biri ve bir yıla yakın bir süre ile Anabilim Dalı Başkanı olmuştur. 2017-2018 yılları arasında yaklaşık bir yıl süreyle Marmara Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevini yürüten Türker, İşletme Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini 2020 yılına kadar sürdürmüştür.

Marmara Üniversitesinin 2007-2011 Stratejik Plan hazırlık sürecinde raportör ve yayın kurul üyesi, 2017-2021 Stratejik Plan hazırlık sürecinde ise üst kurul üyesi olarak "Kaynak Temelli Yaklaşımla Marmara Üniversitesi’nin Kapasite ve Temel Yetkinliklerinin Belirlenmesi" başlıklı projede yürütücü sıfatıyla görev yapmıştır.

İnsan kaynakları yönetimi, liderlik becerileri, inovasyon yönetimi, yönetim ve organizasyon, toplam kalite yönetimi, iletişim becerileri, beden dili, müzakere teknikleri, eğiticinin eğitimi ve zaman yönetimi alanlarında çalışmakta ve hem akademik hem de kurumsal eğitimler vermektedir. Çalışmakta olduğu konularda ulusal ve uluslararası çapta düzenlenen kongrelerde sunulmuş ve yayımlanmış bildirileri ve makaleleri bulunmaktadır.

Aralarında Marmara Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Milli Savunma Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesinin yer aldığı yükseköğrenim kurumlarında lisans ve yüksek lisans seviyelerinde ders vermiş bulunan Türker, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sağlık A.Ş. gibi kamu kurumlarının yanı sıra, aralarında Türk Telekom, Turkcell, VW Tamaş, Vitel A.Ş., IDA Yaşam Teknolojileri, Sinpaş Seranit, DGS Baskı Teknolojileri, SYK Gümrük Müşavirliğinin de yer aldığı çok sayıda özel sektör kuruluşunda da 15 yıldır kurumsal eğitimler vermektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Türker’in yabancı dili İngilizcedir.

Kurum Bilgileri

Birim
İşletme Fakültesi
Bölüm
İşletme Bölümü
Ana Bilim Dalı
İnsan Kaynakları Yönetimi Anabilim Dalı

İletişim

E-posta
vturker@marmara.edu.tr
Web Sayfası
http://www.volkanturker.com.tr/
İş Telefonu
+90 216 777 2442
Fax Telefonu
+90 216 777 2401
Posta Adresi
Eğitim Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd. Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi, İşletme Fakültesi, Göztepe, Kadıköy/İstanbul