Genel Bilgiler

Biyografi

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nden 1989 yılında mezun oldum. 1992 yılında aynı üniversitede master, 1996 yılında da doktora derecelerini aldım. Halen, M. Ü. Atatürk Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görevime devam ediyorum.

Doktora tezimde, “6-12 yaş normal çocukların psikomotor yeteneklerinin Lincoln Oseretzky motor gelişim testine göre araştırılması” isimli çalışmayı yaptım. Çocuklarda motor gelişim, motor öğrenme, beden eğitimi öğretimi, beden eğitiminde program geliştirme ve değerlendirme, öğretmen eğitimi, spor kültürü gibi konularda çalışmalar yapıyorum. Ulusal düzeyde yayınlanmış 3 kitabım vardır. Ulusal ve uluslar arası kongrelerde sunulmuş bildirilerim ve ulusal hakemli dergilerde yayınlanmış makalelerim bulunmaktadır. Lisans ve lisans üstü programlarda dersler veriyorum. Tamamladığım yüksek lisans tezlerinin yanı sıra yürütmekte olduğum yüksek lisans ve doktora tezleri de bulunmaktadır.

Kurum Bilgileri

Birim
Atatürk Eğitim Fakültesi
Bölüm
Temel Eğitim Bölümü
Ana Bilim Dalı
Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı

İletişim

E-posta
minan@marmara.edu.tr
Web Sayfası
https://avesis.marmara.edu.tr/minan
İş Telefonu
+90 216 777 2861
Ofis
Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Ek Bina D Blok 5. Kat Ofis No: 509
Posta Adresi
Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü Atatürk Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı 34722 / Kadıköy - İstanbul