General Information

Biography

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nden 1995 yılında mezun olan Doç. Dr. Seval EMİNOĞLU KÜÇÜKTEPE 2000 yılına kadar  Diyarbakır, Bolu ve İstanbul'daki farklı okullarda öğretmenlik yapmıştır. Öğretmenlik yaparken bir yandan da yüksek lisans eğitimine devam etmiş ve 1998 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Programları ve Öğretim alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2001 yılında aynı üniversitede asistanlığa başlamıştır. Ocak 2002'de, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü'nde öğretim görevli kadrosuna atanmıştır. 2007 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde "İlköğretim Öğretmenlerinin Öz-Oluşum Türleriyle, Mesleki Etkililik Algıları ve Tercih Ettikleri Öğretme Stilleri Arasındaki İlişki" konulu tezi ile Doktor ünvanını almıştır. 

Ulusal ve uluslararası indekslerde pek çok yayını olan Eminoğlu Küçüktepe eğitim bilimleri alanındaki çeşitli kitaplarda bölüm yazarlığı ve editörlük yapmıştır. 

Eğitimde Program Geliştirme, Program Değerlendirme, İhtiyaç Analizi, Öğretmen Yeterlikleri ve Ölçek Geliştirme akademik ilgi alanlarıdır. 

Seval Eminoğlu Küçüktepe evli ve bir çocuk annesidir.

Institutional Information

Unit
Ataturk Faculty of Education
Department
Educational Sciences
Program
Department of Curriculum and Instruction

Contact

Email
sevalek@marmara.edu.tr
Web Page
https://avesis.marmara.edu.tr/sevalek
Office Phone
+90 216 345 9090
Office
431
Address
Marmara Üniversitesi. Atatürk Eğitim Fakültesi. Eğitim Bilimleri Bçlümü. Eğitim Programları ve Öğretim ABD. Göztepe Yerleşkesi