General Information

Institutional Information: Faculty Of Business Administration, Business Administration, Department Of Organizational Behaviour (English)

Metrics

Publication

24

Citation (WoS)

5

Citation (Scopus)

3

H-Index (WoS)

2

H-Index (Scopus)

1

Project

1

Thesis Advisory

2
UN Sustainable Development Goals

Biography

1986 yılında İstanbul'da doğan Kalafatoğlu, 2009 yılında ODTÜ Psikoloji bölümünde lisans eğitimini, 2011 yılında ise ODTÜ Endüstri ve Örgüt Psikolojisi bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Yaklaşık 1.5 yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde psikolog olarak çalışan Kalafatoğlu, Nisan 2014'den beri Marmara Üniversitesi, İşletme Fakültesi, Örgütsel Davranış Anabilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak görev almaktadır. 2017 yılında Marmara Üniversitesi Örgütsel Davranış anabilim dalında bilinçli farkındalığın  bireysel ve örgütsel düzeydeki öncelleri ve etik davranışla ilişkisi üzerine yaptığı teziyle doktora diplomasını almıştır.

Kalafatoğlu, 2017 Güz döneminden beri İşletme Fakültesi bünyesinde lisans ve lisans üstü dersler vermektedir. Ulusal ve ESCI dahil olmak üzere uluslararası yayınları bulunmaktadır. Akademik ilgi alanları pozitif örgütsel psikoloji, iş etiği ve yeşil davranıştır.