General Information

Institutional Information: Ataturk Faculty Of Education, Foreign Languages Education, Department Of French Language Education

Metrics

Publication

52

Citation (Scopus)

4

H-Index (Scopus)

2

Project

2

Thesis Advisory

21

Open Access

33
UN Sustainable Development Goals

Biography

1995 yılında lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Fransızca Öğretmenliği Ana Bilim Dalında tamamladı. Marmara Üniversitesi’ndeki yüksek lisans eğitiminin ardından yüksek lisans ve doktora çalışmaları için Paris’de bulundu. 2001’de « Approche contrastive de la formation des enseignants en didactique des langues étrangères en Turquie et en France » isimli DEA teziyle Université Paris VIII’den bilim uzmanı ünvanını aldı. Ardından, 2006’da çift danışmanlı doktora programı kapsamında Paris VIII Üniversitesi’nden « Le curriculum dans la formation des enseignants de langues étrangères en Turquie » isimli teziyle doktor ünvanını aldı.

Akademik kariyesine 1997 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Fransızca Öğretmenliği Ana Bilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak başladı. 2006 yılında Öğretim Görevlisi Doktor, 2012 yılında da Yardımcı Doçent ünvanını aldı. 2015 yılından beri görevine Doçent olarak devam etmektedir. Atatürk Eğitim Fakültesi ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü Erasmus Koordinatörlüğünü yürütmekte, bununla beraber, 2019-2021 yılları arasında Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı ve İstanbul Fransızca Öğretmenleri Derneği Başkanı olarak görev yapmıştır. Ayrıca, Association de Didactique du Français Langue Etrangère (ASDIFLE), Association pour le Développement de l’Enseignement Bi/plurilingue (ADEB) gibi Uluslararası bilimsel kuruluşlara üyeliği devam etmektedir.