General Information

Institutional Information: Ataturk Faculty Of Education, Elementary Education, Department Of Preschool Teacher Education

Metrics

Publication

27

Citation (WoS)

3

H-Index (WoS)

1

Thesis Advisory

1

Open Access

1
UN Sustainable Development Goals

Biography

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nden 1992 yılında mezun olduktan sonra aynı yıl Şeyhli İlköğretim okulunda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak göreve başlamış ve 1995-96 yılında Güneş Koleji’nde de bir yıl çalıştıktan sonra aynı yıl Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak başlamıştır. Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı Programında “Okul Öncesi Eğitim Kurumlarına Devam Eden 5-6 Yaş Çocuklarına Beden Eğitimi Etkinlikler Yoluyla Kavram (Enerji) Öğretimi” konulu tez çalışmasıyla yüksek lisansını tamamlamış ve aynı enstitüde Spor Eğitimi Programında “Çeviklik Alıştırmaları ve Oyunlarının 10-11 Yaşındaki Çocukların İşlemleme Hızı ve Reaksiyon Zamanlarına Etkisinin İncelenmesi” konulu tez çalışması ile 2012 yılında doktor unvanını almıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Unicef’in katkılarıyla Marmara Üniversitesi işbirliğinde yürütülen (2001-2006) “Okul Öncesi Eğitimden İlköğretime Geçiş” projesinde, Gelişim Grubunun çalışmalarında yer almıştır. Okul öncesi dönem çocuklarının hareket gelişimi ve eğitimi, çocukta oyun gelişimi, beden eğitimi ve oyun öğretimi konularında araştırmaları, makaleleri, ulusal ve uluslar arası kongrelerde sunulmuş ve yayımlanmış çeşitli bildirileri bulunmaktadır. Uygulamalı oyun kitabı ve etkinlik dergileri ile okul öncesi alanında çalışan diğer uzmanlarla birlikte farklı kitaplar içinde yer alan bölümleri vardır.

1996 yılından beri halen Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı’nda Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.