General Information

Institutional Information: Faculty Of Business Administration, Management Information Systems, Department Of Department Of Information Communication And Networking

Metrics

Publication

16

Citation (WoS)

27

Citation (Scopus)

22

H-Index (WoS)

3

H-Index (Scopus)

2

Project

1

Open Access

2
UN Sustainable Development Goals

Biography

1984 yılında İstanbul’da doğan Soylu, 2003 yılında İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olmuştur. Soylu, 2008 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde İngilizce İktisat Bölümü’nde lisans öğrenimini tamamlamıştır. Soylu, 2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İktisat Bölümü’nde Yüksek Lisans, 2017 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İktisat alanında Doktora eğitimlerini tamamlamıştır.

Soylu, 2011 ile 2016 yılları arasında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Bankacılık Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak, 2016 yılı itibariyle de Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Enformatiği Bölümü’nde görevlendirilmiş olup araştırma görevlisi doktor unvanı ile görev yapmaktadır.

2016 yılından beri Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Enformatiği Bölümü’nde Bölüm Erasmus Koordinatörlüğü görevini yürüten Soylu, İşletme Fakültesi Kalite Koordinatör Yardımcılığı görevini de halen sürdürmektedir.

İktisada giriş, mikroekonomi, makroekonomi, matematik (analiz), lineer cebir derslerini Almanca dilinde vermekte ve finansal ekonometri alanında çalışmaktadır. Çalışmakta olduğu konularda ulusal ve uluslararası çapta düzenlenen kongrelerde sunulmuş ve yayımlanmış bildirileri ve makaleleri bulunmaktadır. Almanca ve İngilizce dillerini bilmektedir.