Genel Bilgiler

Biyografi

Elif Soyer Çevre Mühendisliği ve Kimya lisans derecelerini 2000 ve 2004 yıllarında İstanbul Teknik Üniversitesinden almıştır. İTÜ Çevre Bilimleri ve Mühendisliği Anabilim Dalında "içme sularının ozonlanması sonucu yan ürün bromat oluşumu" üzerine Yüksek Lisans çalışmasını ve "akışkanlaşma sırasında küresel olmayan malzemelerin davranışı" üzerine Doktora çalışmasını 2003 ve 2008 yıllarında tamamlanmıştır. 2001-2009 yılları arasında İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmış, 2009-2010 yılları arasında ABD Duke Üniversitesinde doktora sonrası araştırmacı olarak bulunmuş ve çalışmalarını, "nanoparçacık katkılı membranların üretimi ve kullanımı" konusunda yürütmüştür. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünde göreve başlamış ve halen devam etmektedir.

Su arıtımında granüler filtrasyon, membran prosesler, oksidasyon/dezenfeksiyon sonucu yan ürün oluşumu/kontrolü konularında çalışmaktadır.

Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Dekan Yardımcılığı idari görevini sürdürmektedir ve Marmara Üniversitesi Müfredat Komisyonu üyesidir.

Kurum Bilgileri

Birim
Mühendislik Fakültesi
Bölüm
Çevre Mühendisliği Bölümü
Ana Bilim Dalı
Çevre Teknolojisi Anabilim Dalı

İletişim

E-posta
elif.soyer@marmara.edu.tr
Diğer E-posta
esoyer@gmail.com
Web Sayfası
https://avesis.marmara.edu.tr/elif.soyer
İş Telefonu
+90 216 777 3598
Ofis
MB649
Posta Adresi
Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü 34722 Kadıköy-İstanbul