General Information

Biography

Elif Soyer Çevre Mühendisliği ve Kimya lisans derecelerini 2000 ve 2004 yıllarında İstanbul Teknik Üniversitesinden almıştır. İTÜ Çevre Bilimleri ve Mühendisliği Anabilim Dalında "içme sularının ozonlanması sonucu yan ürün bromat oluşumu" üzerine Yüksek Lisans çalışmasını ve "akışkanlaşma sırasında küresel olmayan malzemelerin davranışı" üzerine Doktora çalışmasını 2003 ve 2008 yıllarında tamamlanmıştır. 2001-2009 yılları arasında İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmış, 2009-2010 yılları arasında ABD Duke Üniversitesinde doktora sonrası araştırmacı olarak bulunmuş ve çalışmalarını, "nanoparçacık katkılı membranların üretimi ve kullanımı" konusunda yürütmüştür. 2010 yılında Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünde göreve başlamış ve halen devam etmektedir.

Su arıtımında granüler filtrasyon, membran prosesler, oksidasyon/dezenfeksiyon sonucu yan ürün oluşumu/kontrolü konularında çalışmaktadır.

Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Dekan Yardımcılığı idari görevini sürdürmektedir ve Marmara Üniversitesi Müfredat Komisyonu üyesidir.

Institutional Information

Unit
Faculty of Engineering
Department
Environmental Engineering
Program
Department of Environmental Technology

Contact

Email
elif.soyer@marmara.edu.tr
Other Email
esoyer@gmail.com
Web Page
https://avesis.marmara.edu.tr/elif.soyer
Office Phone
+90 216 777 3598
Office
MB649
Address
Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü 34722 Kadıköy-İstanbul