Genel Bilgiler

Biyografi

Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Bölümü’nden mezun olan  Elif Küçükoğlu, Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde 1999 yılında yüksek lisansını tamamlamış;  “Okul Öncesi İşitsel İşlemleme Testi (İşte)’nin Geliştirilmesi ve E-Kitap Materyallerinin 60-72 Aylık Çocukların İşitsel İşlemleme Becerine Etkisinin İncelenmesi” başlıklı tezi ile 2020 yılında Doktor unvanını almıştır.

Meslek hayatına,1996-1999 yıllar ı arasında özel bir anaokulunda öğretmenlik yaparak başlayan Küçükoğlu, 2000-2019 yılları arasında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Prof.Dr. Ayla Oktay Okul Öncesi Eğitim Uygulama Birimi’nde yöneticilik görevinin yanı sıra akademik çalışmalarını da sürdürmüştür.

Halen Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı’nda akademik çalışmaları devam etmekte olup, eğitimde teknoloji, materyal tasarımı, okul öncesi eğitim programı ve yenilikçi uygulamalar alanlarına yoğunlaşan Küçükoğlu’nun, okul öncesi dönem çocuklara ve öğretmenlere yönelik yayınları bulunmakta; aileler ve öğretmenlerle seminer çalışmaları yürütmektedir.

Kurum Bilgileri

Birim
Atatürk Eğitim Fakültesi
Bölüm
Temel Eğitim Bölümü
Ana Bilim Dalı
Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı

İletişim

E-posta
ekurtulus@marmara.edu.tr
Web Sayfası
https://avesis.marmara.edu.tr/ekurtulus
İş Telefonu
+90 216 777 2857 Dahili: 2893
Posta Adresi
Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi Atatürk Eğitim Fakültesi D-Blok Temel Eğitim Bölümü Kat:5 Oda No:544 Kadıköy/İstanbul