General Information

Institutional Information: Faculty Of Business Administration, Management Information Systems, Department Of Software Systems Developments

Metrics

Publication

28

Thesis Advisory

4

Open Access

7
UN Sustainable Development Goals

Biography

Selçuk Kıran 1991’de Alman Lisesi’ni, 1998’de Boğaziçi Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümünü bitirmiştir. Aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği bölümünde yüksek lisans tez aşamasındayken 2001 yılında Accenture isimli çok uluslu firmada Bilişim Danışmanlığı yapmak için yurt dışına gitmiş, bu firma adına 6 yıla yakın Avrupa ve ABD’de çeşitli projelerde çalışmıştır. Türkiye’ye döndükten bir süre sonra akademik kariyere geri dönmüş ve 2011 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde yüksek lisansını, 2015’te de İstanbul Üniversitesi Sayısal Yöntemler’de doktorasını tamamlamıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde 3 yıl araştırma görevliliği ve Namık Kemal Üniversitesi’nde 5 yıl öğretim görevliliği tecrübelerinden sonra 2016 Ocak ayından beri Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Bir yandan bu fakültenin Dekan Yardımcılığı görevini yürütmekte diğer yandan da hem kendi bölümünde hem de Özyeğin, Bilgi, Yeditepe, Kültür, Beykoz gibi üniversitelerde bilişim üzerine dersler vermektedir.