General Information

Biography

1982 yılında Antalya’nın Elmalı ilçesinde doğdu. Orta ve lise öğrenimini Antalya M. N. Çakallıklı Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2004 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Programı’ndan mezun oldu.

2008 yılında Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı. Yüksek lisans tez çalışmasıyla eş zamanlı olarak araştırma yapmak ve akademik İngilizce gelişimi üzerine çeşitli üniversitelerin kurslarına devam etmek üzere 1,5 yıl Londra’da kaldı.

Mesleki ve akademik görevine 2006 yılında Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda Uzman kadrosunda başladı.

Aralık 2009’da Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Sermaye Piyasası Bölümü kadrosuna Uzman olarak atandı. İlgili bölümde halen öğretim görevlisi olarak devam etmekte olan Özkaya, 2018 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Bankacılık Anabilim Dalı’nda doktorasını tamamladı.

2010 yılından günümüze Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Akademik İşbirliği Ofisi’nde Avrupa Birliği Erasmus Programı ve Mevlana Programı Koordinatörlüğü görevlerini de yapmakta olan Özkaya, evli ve bir çocuk annesidir.


Institutional Information

Unit
School of Banking and Insurance
Department
Capital Markets
Program
Department of Capital Markets

Contact

Email
gokcen.ocal@marmara.edu.tr
Web Page
https://avesis.marmara.edu.tr/gokcen.ocal
Office
Uluslararası İlişkiler ve Akademik İşbirliği Ofisi, Erasmus Koordinatörlüğü&Mevlana Koordinatörlüğü
Address
Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Akademik İşbirliği Ofisi İbrahim Üzümcü Binası Kat:2 Göztepe Kampüsü Kadıköy/İSTANBUL