Genel Bilgiler

Biyografi

Tam ismi Yunus Serhat BIÇAKÇI. Bursa’da doğdu. İlk-öğrenimi Bursa Atatürk İlköğretim Okulu’nda, orta-öğrenimini Bursa Erkek Lisesi’nde tamamladı. Adnan Menderes Üniversitesi, daha sonra Ankara Üniversitesi ve  Anadolu Üniversitesi’nde okudu. Sakarya Üniversitesi Bilişim Sistemleri anabilim dalında yüksek lisans derecesi aldı. Yüksek lisans sonrası Marmara Üniversitesi adına İngiltere’de araştırmalarda bulundu. Şu anda İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Bilişim Uygulamaları anabilim dalında doktora programında eğitimine devam ediyor.

Çalışma hayatına ise 2009 yılında özel sektörde başladı. Özel sektörde çeşitli şirketlerde çalıştıktan sonra 2011 yılında Adalet Bakanlığı’nda (Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı Genel-Bilişim Suçları Bürosu) memuriyet hayatına girdi. 2013 yılında Marmara Üniversitesi’ne Araştırma Görevlisi olarak geçti. Halen Marmara Üniversitesi’nde görevini sürdürmektedir.

Ayrıca Tekvando, Kick-Boks, Wushu, Bocce ve Futbol sporlarında lisanslı sporculuk, hakemlik ve antrenörlük belgelerine sahip olup, il ve ulusal çapta çeşitli dereceleri vardır. Türkiye’nin dışında İngiltere Futbol Federasyonu (TheFA) bağlı olarak futbol hakemliği de yapmıştır.

Kurum Bilgileri

Birim
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu
Bölüm
Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü
Ana Bilim Dalı
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı