Genel Bilgiler

Biyografi

Ankara’da doğdu.

1984 - İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, şimdiki adıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinden Yüksek Lisans derecesi İle mezun oldu. Öğrenimi sırasında Neşet Günal ve Neşe Erdok’tan resim, Asım İşler ve Alaattin Aksoy’dan özgün baskı, Cafer Türkmen’den fotoğraf eğitimi aldı.

1985 - Paris’e gitti. Burada geçirdiği 6 ay boyunca Avrupa’nın çeşitli müzelerinde sanat ve müze eğitimi konularında araştırma yapma olanağı buldu.

1987 – Çocuk resmiyle tanıştı. MSGSÜ. Resim Heykel Müzeleri Derneğinin düzenlediği kurslarda beş yıl boyunca her yaş grubuna verilen yaygın sanat eğitimi resim ve sanat tarihi kurslarının organizasyonunu üstlendi.

1992 -  Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde göreve başladı.

1996 - ‘Müze Eğitimi’ konulu teziyle M.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsünden sanatta yeterliliğini aldı.

2001 - Yardımcı Doçent unvanını aldı.

Halen Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde Öğretim Üyesi olarak sanat eğitimi, uygarlık ve sanat tarihi ve müze eğitimi konularında akademik çalışmalarını, serbest atölyesinde sanat çalışmalarını sürdürmektedir.

Kurum Bilgileri

Birim
Atatürk Eğitim Fakültesi
Bölüm
Temel Eğitim Bölümü
Ana Bilim Dalı
Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı

İletişim

E-posta
oabaci@marmara.edu.tr
Web Sayfası
https://avesis.marmara.edu.tr/oabaci
Posta Adresi
Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi, temel Eğitim Bölümü, Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı, Göztepe Yerleşkesi, Kadıköy-İstanbul / Turkey